Jak to się zaczęło? Skąd pomysł na założenie fundacji, dlaczego akurat takiej, a nie innej? Pragniemy w tym miejscu przybliżyć historię powstania Fundacji RR - Razem Raźniej.

Jeden z nas mocno przeżył ostatnie miesiące życia bliskiej mu osoby - Mamy. Mieszkała w bloku, na 3 piętrze i będąc osobą schorowaną, praktycznie bez możliwości przemieszczania się, pragnęła tylko jednego- poczuć zapach lasu. Niestety stan zdrowia nie pozwalał na takie wyjście. Uświadomiliśmy sobie, jak trudny jest to czas dla osoby, której aktywność społeczna skończyła się, a pozostały tylko 4 ściany mieszkania, praktycznie bez żadnych perspektyw. Jak osobom starszym, niepełnosprawnym trudno jest przeżywać chwile samotności i marzyć o niewielkiej przyjemności, dającej możliwość przeżycia nawet małej radości. Mamy również w swoich rodzinach osoby niepełnosprawne  i to od nich mogliśmy się wiele dowiedzieć np. jakie są ich oczekiwania dotyczące przeżywania swojej niepełnosprawności. To były pierwsze impulsy, które spowodowały ,że zaczęliśmy zastanawiać się – jak można zmienić rzeczywistość osób starszych oraz osób niepełnosprawnych.

Drugim istotnym momentem w powstawaniu fundacji  była rozmowa 3 mężczyzn - jednego seniora, drugiego w średnim wieku, żyjącego w małżeństwie i rodzinie, a trzeciego młodego, jeszcze przed ważnymi decyzjami życiowymi. Na tyle poznaliśmy się, że mogliśmy sobie zaufać i wspólnie zastanowić się, jak możemy pomóc seniorom i osobom niepełnosprawnym. Czuliśmy potrzebę podjęcia działań, aby tej grupie zaoferować coś co zmieni ich szarą codzienność, coś co spowoduje że zagości uśmiech na ich twarzach. W końcu padło słowo FUNDACJA. Ale jak to zorganizować? Pytań było mnóstwo. Zastanawialiśmy się również, jaka miałaby być nazwa tej fundacji. Od początku litery RR przewijały się w nazwie, aż  w końcu przyszły słowa, które oddają sens tego co chcemy robić - razem raźniej. Czyż nie jest prawdą, że jak zbierze się kilku seniorów, czy też osób niepełnosprawnych i spędzą wspólnie czas, to na ich ustach pojawi się uśmiech. Czy nie będzie im raźniej? I to razem! I tak zrodziła się nazwa fundacji – RR - Razem Raźniej. To dopiero był początek. Co zaproponować tej grupie ludzi i jak to zrealizować? Pomysłów mieliśmy mnóstwo i wszystkie zapisaliśmy na kartce. Rozmawialiśmy z napotkanymi w Białymstoku seniorami i osobami niepełnosprawnymi i to od nich dowiedzieliśmy się, jakie są ich oczekiwania. I tak przeszliśmy od pomysłu do powstania Fundacji RR- Razem Raźniej.

Założyciele Fundacji