W dniu 15 marca 2017 r. odbyło się spotkanie Fundacji RR- Razem Raźniej z przedstawicielami Miejskiej Rady Seniorów.

Na spotkanie przybyli seniorzy z Białegostoku i okolic. Prezes Fundacji – Waldemar Okulus przywitał przybyłych gości i przedstawił plan spotkania. Następnie zabrał głos Przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów- P.Lech Feszler , który poinformował o założeniach i celach Rady. Po wystąpieniu Przewodniczącego, przedstawicielka firmy Naturhouse wygłosiła prelekcję ,,Co możemy zrobić dziś , żebyśmy nie byli otyli jutro?”.  Bardzo przystępnie omówiła podstawowe zasady zdrowego żywienia przedstawiając szczegóły na slajdach. Wszyscy mogliśmy się dowiedzieć, jak odżywiać się, aby uniknąć tycia, jak również jak powinna wyglądać codzienna konsumpcja. Po prelekcji zabrał głos Waldemar Okulus , który przedstawił Fundację RR- Razem Raźniej, jej cele i kierunki działań. Poinformował o Programie Podlaskiej Karty Razem Raźniej- karty rabatowej dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Zaprosił do wspólnego uczestnictwa w projekcie – ,,Pomocna dłoń” .W tym projekcie zwracamy się z prośbą do ludzi o otwartych sercach, aby podzielili się tym co im zbywa, a co może być przydatne innym ludziom. Pragniemy w tym miejscu umieszczać ogłoszenia oraz informacje o chęci oddania sprzętu rehabilitacyjnego, mebli, sprzętu agd. Itp. Zajrzyjmy na nasze strychy, do pawlaczy i zobaczmy, czy mamy coś, co może kogoś uszczęśliwić. Jak mówił  Albert Schweitzer  "Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli."  Czekamy!

Następnie Prezes Waldemar Okulus zaprosił wszystkich obecnych na kawę, herbatę i ciasteczka, jednym słowem na catering przygotowany przez Fundację Razem Raźniej. Zostały przygotowanie miejsca do rozmów z Miejską Radą Seniorów, Naturhouse, naszego Partnera Lektor, gdzie będzie możliwość skierowania do nich pytań. Zaprosił również seniorów do wypełniania wniosków o rabatową,  Podlaską Kartę Razem Raźniej. Osoby chętne i po 60 roku życia, po wypełnienie wniosku będą mogły na miejscu odebrać Kartę i od jutra korzystać z rabatów. W trakcie rozmów przy kawie i herbacie rozmawiano o potrzebach seniorów. Seniorzy przedstawili  Miejskiej Radzie Seniorów swoje oczekiwania oraz propozycje działań. Duże zainteresowanie było w punkcie dotyczącym zdrowego żywienia- Naturhouse . Praktycznie wszyscy seniorzy zdecydowali się na odebranie kart rabatowych. Przedstawiciele Fundacji odpowiadali na pytania uczestników i poinformowali o najbliższych planach skierowanych do seniorów.